top of page
Caută
  • MS

ANUNT ANGAJARE SEF SERVICIU MARKETING

Actualizată în: 23 nov. 2021

Regia Autonoma MONETARIA STATULUI organizeaza RECRUTARE EXTERNA pentru ocuparea postului de Sef Serviciu Marketing.

Pentru a ocupa postul de Sef Serviciu Marketing, va rugam sa depuneti CV-ul dumneavoastra pe adresa de email angajari@monetariastatului.ro sau sa il depuneti la sediul regiei (strada Fabrica de Chibrituri nr.30, sector 5, Bucuresti), in perioada 22.11.2021 – 08.12.2021 (inclusiv).

  • Conditiile generale de participare sunt urmatoarele:

a) Studii universitare de licenta absolvite cu diploma, respectiv studii superioare de lunga durata, absolvite cu diploma de licenta sau echivalenta in domeniul economic/ juridic/administrativ/tehnic;

b) Cunostinte solide in ceea ce priveste activitatea specifica si produsele regiei;

c) Cunostinte solide in domeniul marketingului: analiza de piata, promovare imagine si produs, branding;

d) Experienta relevanta, minimum 3 ani vechime in marketing;

e) Pot constitui avantaje: aptitudinile si cunostintele in domeniul graficii pe computer

f) Competente de limba engleza, fluenta in exprimarea orala si scrisa;

g) Cunoasterea pachetului software MS Office.

  • Responsabilitatile Sefului Serviciului Marketing

a) Planifica, organizeaza si controleaza intreaga activitate de marketing din cadrul regiei;

b) Desfasoara nemijlocit activitati specifice de marketing traditional: promovarea imaginii companiei, branding de firma si produs, promovarea produselor, analize de piata, etc;

c) Isi insuseste portofoliu de produse al regiei si este in permanent la curent cu tendintele pietei pe domeniile de interes;

d) Se autoinstruieste in permanenta in domeniul sau de expertiza precum si in marketingul online;

e) Colaboreaza strans cu structurile regiei, pentru stabilirea actiunilor specifice de promovare;

f) Stabileste gandirea si strategiile de marketing ale regiei si le propune conducerii;

g) Intocmeste si prezinta periodic rapoarte de activitate, studii si analize de piata, si alte materiale solicitate de conducerea firmei;

h) Se subordoneaza Directorului General.

  • Profilul candidatului:

a) Candidatii trebuie sa dispuna de o buna reputatie la nivel personal si profesional;

b) Creativitate si capacitate de promovare a valorilor institutiei;

c) Aptitudini ridicate de analiza si sinteza, comunicare;

d) Abilitati de comunicare verbala si scrisa;

e) Bune abilitati de negociere, initiativa si perseverenta;

f) Spirit de echipa, orientare spre rezultate.

g) Capabil sa isi desfasoare activitatea cu un inalt grad de autonomie si decizie;

h) Capabil de a munci fara bariere temporale atunci cand este necesar.

Bibliografie:

· Hotararea Guvernului nr. 231/1991 privind infiintarea Regiei Autonome "Monetaria Statului" si "Imprimeria Bancii Nationale a Romaniei";

· Managementul Marketingului, Philip Kotler.

In urma analizarii dosarelor depuse, se vor parcurge urmatoarele etape:

• Analiza CV-urilor depuse si selectia candidatilor ce vor participa la proba scrisa pentru postul de Sef Serviciu Marketing;

• Examinare scrisa de specialitate pentru candidatii selectati;

• Informarea candidatilor cu privire la rezultatele concursului.

Va comunicam ca postul va fi ocupat de candidatul care corespunde cerintelor postului si va fi declarat promovat la testul scris, urmand a fi angajat cu contract individual de munca pe perioada nedeterminata.

Trimiterea CV-ului reprezinta acordul dvs. cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal in scopul implicarii in procesul de recrutare si angajare. In cazul in care nu sunteti selectat, CV-ul dvs. va ramane in baza noastra de date pentru a va putea contacta in eventualitatea unei alte oportunitati de colaborare.

Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta la numarul de telefon: 021.335.98.10, int.176, 172, 174.

399 afișări0 comentarii

Postări recente

Afișează-le pe toate
bottom of page