top of page
Caută
  • MS

Angajare - Sef Compartiment Analiza Metale Pretioase

Actualizată în: 19 oct. 2020

ANUNT ANGAJARE

Regia Autonoma MONETARIA STATULUI organizeaza selectie pentru ocuparea postului de Sef Compartiment Analiza Metale Pretioase cu contract individual de munca pe durata nedeterminata.

Pentru a ocupa postul de Sef Compartiment Analiza Metale Pretioase va rugam sa trimiteti CV-ul, in perioada 19.10.2020-30.10.2020 (inclusiv), pe adresa de email: angajari@monetariastatului.ro sau sa il depuneti la sediul regiei (strada Fabrica de Chibrituri nr.30, sector 5, Bucuresti).

Data susținerii interviului/probei scrise se va transmite telefonic sau prin e-mail tuturor candidatilor selectati in urma evaluarii CV-urilor depuse.

Conditiile de participare sunt urmatoarele:

· Absolvent de studii superioare in domeniul chimiei sau ingineriei chimice;

· Vechime intr-o pozitie similara de minim 3 ani;

· Experienta in efectuarea determinarilor chimice in regim acreditat ISO 17025;

· Absolvire curs Auditor Intern pentru Laboratoare de Incercari si Etalonari conform ISO 17025;

· A participat la audituri din partea RENAR;

· Are cunostinte de limba engleza – nivel avansat;

· Are cunostinte foarte bune de operare MS Office (Word, Excel, PowerPoint);

· Este flexibil, rezistent la stres, atent la detalii;

· Are abilitati de management si conducere, comunicare si relationare, planificare si organizare;

· Are capacitatea de a luat decizii rapid si eficient, fara a se lasa influentat;

· Are abordare confidentiala si eficienta in situatii de criza.

· Este apt din punct de vedere medical pentru exercitarea profesiei; aceasta conditie se dovedeste cu certificat medical eliberat in conditiile legii.

Responsabilitati principale

· Organizeaza si coordoneaza activitatea specifica compartimentului Analiza Metale Pretioase si se asigura de desfasurarea continua a acesteia si in conditii optime;

· Urmareste implementarea si mentinerea standardului SR EN ISO/CEI 17025;

· Valideaza metode interne de lucru sau standardizate pentru efectuarea analizelor specifice;

· Intocmeste si se asigura de respectarea procedurilor generale, specifice, instructiunilor de lucru si utilizare in cadrul laboratorului;

· Verifica si gestioneaza inregistrarile din cadrul laboratorului (documente externe si interne);

· Verifica respectarea programului de calibrari, verificari si revizii pentru echipamentele de masura si control;

· Evalueaza personalul din subodine si performanta acestora;

· Asigura respectarea normelor de lucru si calitate;

· Asigura atingerea obiectivelor laboratorului.

BIBLIOGRAFIE:

· Chimie Generala, Chimie Analitica si Instrumentala, Chimie Anorganica;

· SR EN ISO/IEC 17025 - Cerințe generale pentru competența laboratoarelor de încercări și etalonări

· Validarea si incertitudinea – Cerinte pentru asigurarea metodelor analitice

· SR EN ISO 9001:2015 - Sisteme de management al calitatii

· Management organizational – Notiuni

· NSSM 36 pentru laboratoarele de analize fizico-chimice si mecanice

· Legea nr. 319 din 14 iulie 2006 Legea securităţii şi sănătăţii în muncă si Hotarerea nr. 1425 din 11 octombrie 2006 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Legii securitătii şi sănătătii în muncă nr. 319/2006 – Notiuni generale

· Ordinul nr. 856/2011 privind aprobarea Clasificarii ocupatiilor din Romania - nivel de ocupatie (sase caractere).

· HG nr. 231/1991, privind infiintarea regiilor autonome "Monetaria Statului" si "Imprimeria Bancii Nationale a Romaniei", publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 87/1991;

Va comunicam ca postul va fi ocupat de candidatul care corespunde cerintelor postului si va fi angajat cu contract individual de munca pe perioada nedeterminata.

Trimiterea CV-ului reprezinta acordul dvs. cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal in scopul implicarii in procesul de recrutare si angajare. In cazul in care nu sunteti selectat, CV-ul dvs. va ramane in baza noastra de date pentru a va putea contacta in eventualitatea unei alte oportunitati de colaborare.

Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta la numarul de telefon: 021.335.98.10, int.176, 172,174.

186 afișări0 comentarii

Postări recente

Afișează-le pe toate
bottom of page